Chocholouškova 9/1238 Ostrava – Moravská Ostrava

+420 596 618 980 obchod@sharpostrava.cz

Po - Pá: 8:00 - 16:00
So - Ne: zavřeno

Jsou dobročinné akce potřebné? Na otázku má ostravská společnost SHARP Centrum Ostrava jasnou odpověď.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Ostravská společnost SHARP CENTRUM Ostrava s.r.o. je společností, která již řadu let kraluje ve světě kopírek. Rok 2012 byl dalším úspěšným rokem, kdy byla tato společnost vyhodnocena a oceněna jako nejlepší prodejce značky SHARP na Moravě. Společnost kraluje také v oblasti charitativní práce a tím dává na danou otázku jasnou odpověď – ANO – pomáhejme potřebným, slabým a nejvíce zranitelným.

ČEŠI A CHARITA

Zprávy říkají, že Češi dnes na charitu moc nedávají, že nepatří k nejštědřejším dárcům. Pravidelně jich přispívá na charitu jen pětina. V Evropě jsou neštědřejšími Švédi, naopak míň než Češi dávají v Evropě jen Turci. České Prmy ročně přispívají na charitu více než 2 miliardy korun, ale vloni daly o 150 milionů korun méně než předchozí rok. Tyto informace ale vůbec neplatí o ostravské společnosti SHARP CENTRUM Ostrava s.r.o. Je to společnost, která ve své podstatě tyto zprávy zcela vyvrací.

SPOLUPRÁCE V CHARITATIVNÍ OBLASTI

Vedení společnosti v čele s panem Milošem Völklem patří k již zmiňované pětině Prem, o níž je známá dlouholetá široká spolupráce v charitativní oblasti v Moravskoslezském kraji, ať už s Charitou Ostrava, nebo s dětským domovem v Mašťově. Ale tady rozsah pomoci nekončí.

Společnost zároveň již pátým rokem pomáhá a sponzoruje Dětské centrum Čtyřlístek v Opavě zajištěním technického zázemí, servisem kopírky a další potřebnou pomocí. Jako každým rokem dětské centrum Čtyřlístek, což je zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, realizuje Koncert pro mimina. Tento koncert je již realizován více než 10 let a jedná se o vystoupení dětských pěveckých souborů. Během dopoledne probíhá výukový koncert pro děti opavských škol a večer pak benePční koncert pro děti kojeneckého oddělení. Výtěžek z tohoto koncertu je použit pro děti z dětského centra Čtyřlístek, především pro oddělení dětského domova a kojeneckého oddělení. Společnost SHARP CENTRUM Ostrava s.r.o. uhradila pronájem krásných prostor Minoritského sálu v Opavě ve výši 6.500 Kč, kde se tento koncert konal. Člověk se velice rád těší na program, který Vám vykouzlí úsměv na tváři, roztančí Vás na židli, rozněžní a zahřeje na duši.

SHARP CENTRUM Ostrava

ANO – POMÁHEJME POTŘEBNÝM, SLABÝM A NEJVÍCE ZRANITELNÝM

Jak říká jednatel společnosti pan Miloš Vőlkl: „Koncert je dobročinnou akcí, jejíž výtěžek je určen ke zpříjemnění pobytu dětem v Dětském centru Čtyřlístek. Dítě má mít prostor pro rozvoj osobnosti, a zdá se, že takovým místem je rodina v tradičním pojetí, kde otec i matka mají schopnost naplňovat potřeby dítěte i zasadit se o jeho intelektuální rozvoj. Jsou však děti, jejichž biologická rodina jim vzala schopnost vyrůstat v rodině a zde se jeví vhodnější variantou jiné řešení a tím je například Dětské centrum Čtyřlístek. Je velmi kruté, když rodiče selžou v tom nejzákladnějším – dát svým dětem pocit bezpečí a klidné dětství. A proto je odpověď na danou otázku, zda jsou dobročinné akce potřebné jednoznačná – ANO – pomáhejme potřebným, slabým a nejvíce zranitelným“.